تبلیغات
variety and spicy - معالجه موثر جوشهای صورت و بدن
جمعه 14 خرداد 1389

معالجه موثر جوشهای صورت و بدن

   نوشته شده توسط: محمد تمبرچی    

قابل توجه كسانی كه از جوش های بدن و صورت خود ناراحت هستند
و از زدن جوش ها رنج بسیار میبرند . با این آموزش جوش های خود را رفع كنید
معالجه موثر جوشهای صورت و بدنبرای آموزش معالجه به ادامه مراجعه كنیدمعالجه جوشهای صورت و بدن : یکی از ابتلائات بشر امروز مخصوصاً جوانان شهرنشین ، جوش صورت است . عامل اصلی این بیماری نوعی میکروب عفونت زا به نام پروپیونی باکتریوم آکنه می باشد که از چربی موجود در صورت جهت رشد و نمو خود استفاده کرده و در نهایت باعث ایجاد عفونت بر روی پوست مخصوصاً صورت می شود .

جوش صورت در پوستهای چرب و خشک هر دو دیده می شود . کمبود اسیدیته پوست باعث می شود که شرایط جهت رشد این میکروب فراهم شود تا از چربی پوست استفاده نماید . ( اسیدیته پوست مانع رشد این میکروب می شود )

قابل توجه كسانی كه از جوش های بدن و صورت خود ناراحت هستند
و از زدن جوش ها رنج بسیار میبرند . با این آموزش جوش های خود را رفع كنید
معالجه موثر جوشهای صورت و بدنبرای آموزش معالجه به ادامه مراجعه كنیدمعالجه جوشهای صورت و بدن : یکی از ابتلائات بشر امروز مخصوصاً جوانان شهرنشین ، جوش صورت است . عامل اصلی این بیماری نوعی میکروب عفونت زا به نام پروپیونی باکتریوم آکنه می باشد که از چربی موجود در صورت جهت رشد و نمو خود استفاده کرده و در نهایت باعث ایجاد عفونت بر روی پوست مخصوصاً صورت می شود .

جوش صورت در پوستهای چرب و خشک هر دو دیده می شود . کمبود اسیدیته پوست باعث می شود که شرایط جهت رشد این میکروب فراهم شود تا از چربی پوست استفاده نماید . ( اسیدیته پوست مانع رشد این میکروب می شود )

۱) از بین بردن چربی صورت : برای انجام این کار بهترین وسیله استفاده از آرد برنج است ، زیرا این آرد فاقد چربی بوده و لذا جاذب چربی است . لذا توصیه می کنیم که از استعمال پودرهای شیمیایی خودداری کرده ، به جای آنها از آرد برنج استفاده کنید .

*طرز تهیه آرد برنج : برنج را دو شبانه روز بدون نمک در آب خیس کنید و بعد روی یک پارچه پهن نمائید تا آب آن کشیده شود و سپس آن را کوبیده یا آسیاب نمائید پودر را پهن کرده و بگذارید خشک شود . در موقع استعمال باید صورت کمی خیس باشد تا آرد به آن بچسبد و بعد به محض اینکه صورت خشک شد با کمک دست و مالش آرد اضافی را از بین برده و بگذارید کمی آرد به طوریکه نمایان نباشد در صورت باقی مانده ، چربی صورت را به خود جذب نماید . اگر در استفاده از آرد برنج پوست صورت شما خشک شد ، آنرا با زرده تخم مرغ چرب نمایید . در ضمن در حین معالجه و از بین بردن چربی صورت استفاده از مواد ضد عفونی کننده نظیر الکل با عیار بالا را فراموش نکنید تا باعث از بین رفتن باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه شود . همچنین از دست زدن و فشار دادن جوشها خودداری کرده تا باعث سرایت این میکروب به بقیه نقاط صورت نشود . برای اینکه چربی صورت شما برای همیشه از بین برود و معمولی و نرمال شود ، باید کبد خود را معالجه کنید و جهت این کار از خوردن چربیهای جامد خودداری کرده ، از روغنهای مایع استفاده کنید ، همچنین از خوردن روغنهای هیدروژنه نیز پرهیز نمائید و بیشتر از سبزیجات و میوه های تازه استفاده نمائید . همچنین از خوردن شکر و خامه خودداری نموده و روی غذاهای چرب کمی دارچین بپاشید . همچنین از خوردن شکلات و خوراک مغز نیز خودداری نمائید . بیشتر از خیسانده برگ هلو و زرد آلو استفاده کنید . چنانچه با این دستورات کوچک جوش صورت شما خوب نشد باید با خوردن کاسنی و کاهو ، کبد خود را نوسازی کنید و باید از ریشه و ساقه و برگ کاسنی استفاده کرد. اگر ساقبرگ کاسنی تازه است شما می توانید آن را مانند کاهو بخورید و اگر خشک است باید آن را در شب در آب خیس کرده و صبح ناشتا آب آن را بنوشید . برای استفاده از ریشه کاسنی باید آن را شسته بعد دو مثقال آن را جوشانده و آب آن را بنوشید . همچنین استفاده از کاهو هم بسیار موثر می باشد .

در صورتی که شما در هوای آلوده زندگی می کنید ، خوردن یک فنجان شیر در هر روز برای شما ضروری می باشد .

۲) اسیدیته کردن پوست برای جلوگیری از فعالیت باکتری پروپیونی باکتریوم آکنه : این باکتری بیشتر در هوا زندگی می کند و اگر اسیدیته پوست مناسب نباشد روی پوست نشسته و تولید جوش و زخم های عفونی می نماید . این باکتری نسبت به محیط اسیدی حساس بوده و بیشتر در محیطهای قلیایی رشد و نمو دارد . گاهی اوقات اسیدیته پوست بر اثر چربی موجود در پوست و یا خشکی پوست به طرف PH قلیایی پیش می رود . جهت مقابله با رشد و نمو این باکتری ، باید PH پوست را اسیدی نمائیم . جهت انجام این کار بایستی از قلیایی کردن آن با صابون اجتناب کنید و صورت را با ماست ترش و سدر بشوئید و یا به شستن با آب گرم اکتفا نمائید .

اسیدیته کردن پوست با آب ماست ترش و سایر ترشی های گیاهی مثل آبلیمو نیز مفید است ، مشروط بر اینکه رقیق بوده و پوست را تحریک ننماید . برای نیل به این منظور بایستی آبلیموی تازه و یا آب نارنج را سه برابر رقیق نمائید .

اگر پوست شما حساس است و با مایعات ترش تحریک می شود می توانید ترشی را با عسل مخلوط کرده و مانند ماسک زیبایی از آن استفاده کنید و بعد از ۱۵ دقیقه آن را با آب گرم بشوئید . در ضمن در کلیه مراحل می بایستی پوست صورت را بوسیله مواد ضد عفونی کننده مثل الکل با عیار بالا ضد عفونی نموده و از فشار دادن جوشها خودداری نمائید .

اکنون به روشهای دیگری برای از بین بردن جوشهای صورت و بدن و همچنین جوشهای زیر پوست توجه نمائید :

۱)ریشه ترشک را به مقدار ۲۵ گرم در یک لیتر آب بجوشانید و سپس میل نمائید .

۲) ۴۰ تا ۶۰ گرم گل بنفشه سه رنگ را در یک لیتر آب جوش ریخته و بگذارید ۵ دقیقه بجوشد سپس بگذارید ۱۰ دقیقه دم بیاید سپس به مدت یک ماه و نیم هر روز سه فنجان به طور مرتب و هر روز بین غذا یک فنجان از آن را بخورید که جهت درمان جوشهای غرور جوانی به کار می رود .

۳)برای رفع جوشهای قرمزی که روی پوست و بدن ظاهر شده باید پیازی را که در سرکه ریز ریز شده است به آن بمالید .

از بین بردن لکه های حاصل از جوش و زخم صورت و پوست :

۱)مقداری ساقه و برگ جعفری را ریز ریز کرده به صورت ضماد روی لکه های سیاه و خون مردگی حاصل از جوش و زخم بگذارید و این عمل را روزی چهار مرتبه تکرار کنید تا رنگ آن از بین برود و به صورت عادی درآید . کمپرس با جوشانده تخم جعفری هم مفید می باشد .

۲)روش دیگر این است که : ضماد پنجاه گرم برگ گل تلفونی را در یک لیتر آب ریخته ده تا پانزده دقیقه بجوشانید و تا گرم است آن را روی یک حوله ریخته و به صورت کمپرس روی لکه های سیاه بگذارید . باید توجه داشت که تند خوردن و نجویدن غذا موجب ایجاد لکه های صورت می شود .

۳)برای رفع لکه های صورت و پوست سه قسمت آب شاهی را با یک قسمت عسل مخلوط کنید و آن را به هم بزنید تا این دو به صورت مایعی یکنواخت درآید . سپس به کمک یک تکه پنبه هیدروفیله صورت را با آن صبح و شب بشوئید و بگذارید خودش خشک شود و بعد آن را با آب صاف بشوئید . همچنین آب پیاز به شکل محلول لکه های صورت را از بین می برد .

از بین بردن سوراخهای ریز موجود بر روی پوست صورت : مقداری آب نارنج را گرفته و معادل یک سوم حجم آب نارنج ، گلاب به آب نارنج اضافه نمائید و هر روز صورت خود را با این مایع بشوئید . خواهید دید که : سوراخهای صورتتان مسدود شده و از بین خواهد رفت .

درمان خشکی صورت : اگر پوستتان خشک است ، صورتتان را هر شب با مخلوطی از آب مقطر و شیر تازه و نجوشیده و آب خربزه به نسبتهای مساوی بشوئید به زودی خشکی صورتتان برطرف خواهد شد .

درمان چربی صورت :

۱) محلول آب لیموی تازه را با قطعه ای پنبه به صورت و بدن خود بمالید و سپس پوست خود را در مجاورت هوا قرار دهید تا خشک شود و اگر بخواهید و بعد از این کار پودر و یا کرم به کار ببرید بایستی ۲۰ دقیقه بعد از وقتی که آب لیمو خشک شد ، صبر کنید و سپس پودر و یا کرم به کار ببرید .

۲) آب خیار پخته بدون نمک را به عنوان محلول شستشو برای پوست چرب به کار ببرید .

امیدوارم با به کارگیری دستورات فوق و استفاده از داروهای گیاهی که دارای عوارض جانبی نیستند و همچنین با رعایت صحیح بهداشت و شستشوی صحیح پوست ، پوستی شاداب و زیبا داشته باشید .http://ameblo.jp
دوشنبه 1 خرداد 1396 01:56 ق.ظ
Hey! I could have sworn I've been to this blog before but after reading through some of the post I realized it's new to me.
Anyways, I'm definitely happy I found it and I'll be bookmarking and checking back frequently!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر